Geoblog.pl    slowiki    Podróże    Słowiki w Azji Południowo-Wschodniej 2010    Jak (nie) dotrzec do Wat Arun

Jak (nie) dotrzec do Wat Arun

Tajlandia, Bangkok

Dzisiejszy dzien byl na luzie, bo i nie zakladalismy sobie, ze oblecimy WSZYSTKO. Przewidzielismy Wat Arun po drugiej stronie rzeki, do ktorej zamierzalismy udac sie lodka z flaga pomaranczowa (rozne maja rozne kolory, trasy i ceny. Nasza 14 bahtow/osoba) i myslelismy, ze nasza nas podrzuci pod sama swiatynie, ale gdzie tam. Do Wat Arun trzeba wysiasc naprzeciwko niej i przeprawic sie promikiem, ktory kursuje tylko i wylacznie jako przeprawa. A my zamiast to zrobic poplynelismy dalej, kombinujac, ze wysiadziemy na nastepnym przystanku po wlasciwej stronie rzeki i dotuptamy. Ale przystanki nastepne byly ciagle po zlej stronie rzeki. W koncu wysiedlismy i przeszlismy mostem z zalozeniem, ze sami sobie dojdziemy, przynajmniej na azymut, bo planu tej czesci miasta akurat nie mielismy. Zaliczylismy sobie po drodze zupelnie przypadkiem zupelnie inna, biala swiatynie, zobaczylismy cmentarz i polazilismy po takich uliczkach, po ktorych raczej turysci nie laza, wiec Bangkok z troche innej strony. Idziemy pewni siebie, w koncu zawahalismy sie i dopytalismy w ktora strone ta nasza swiatynia. A oni nam pokazuja ze za nami! Wlezlismy na jakies przejscie na mostku ponad ulica i z oslupieniem stwierdzilismy, ze idac "na azymut" zostawilismy Wat Arun z 800 metrow za soba. Pojecia zielonego nie mamy jak to mozliwe. W koncu po 2 godzinach od startu - dotarlismy, a swiatynia naprawde prezentuje sie swietnie, wiec warto bylo (wstep 50 bahtow). Wprawdzie ma przy tym chyba najbardziej strome i waskie schody swiata, po ktorych wiekszosc dziewczyn, z Agata wlacznie, przy schodzeniu masakrycznie panikowalo i schodzilo "na pupie". W druga strone lodka dotarlismy bez problemow, madrzejsi o doswiadczenie i zafundowalismy sobie troche rozpusty - shake owocowy (najlepsze!), swiezo wyciskany sok pomaranczowy, zakup torby(Agacie staro-nowa zaczela farbowac na spodnie), sukienka, magnesy - co najsmieszniejsze, kupilismy je w tych samych miejscach za stargowana cene, w ktorych dzien wczesniej inni sprzedawcy, ktorzy akurat mieli zmiane, nie chceli zejsc ani o 10 bahtow w dol. Poszlismy tez na Khao San, zeby nie bylo, ale nawialismy jak najszybciej, bo pelno zaczepiaczy ("Tuk-tuk, 10 baht, anywhere!" - tja, jaaaasne) i nieciekawie ogolnie, wiec cieszymy sie, ze mieszkamy w jednej z bocznych uliczek, gdzie jest sympatycznie i nie tak gwarnie i nachalnie. Na obiad mielismy tajskie curry i w 7 eleven kupilismy Changa (piwo, w sklepie po 40 bahtow, za 670ml), ktory w knajpach chodzi po 90 bahtow, a potem poszlismy na MASAZ:D:D:D Na tajski sie nie zdecydowalismy, bo nie chcemy miec dodatkowej wizyty u kregarza, ale byl masaz stop i masaz olejkiem z odrobina wyginania i rozciagania (stopy 120 bahtow za 1/2h, olejek 150 bahtow za 1/2h), wiec jestesmy teraz w swietnych nastrojach:) Hotel koncowo tez okazal sie trafnym wyborem i jestesmy zadowoleni:) Jutro Krabi. Zdjecia beda, gdy w koncu dorwiemy jakies wi-fi, a nie kafejke internetowa:)

Młoda
Młoda - 2010-08-30 21:31
no! nareszcie dobre wieści :).
w końcu nie piszecie o śmierdach zewsząd i przebrzydłych robalach :D.
pamiętajcie, że z wycieczki macie zostawić w główce tylko to co najpiękniejsze :P.
róbcie dużo foci, co by wasza ukochana siostrzyczka mogła oczka nacieszyć :).
mama się ciągle martwi jak wy sobie dajecie radę, więc mam nadzieję, że ten pierwszy napawający optymizmem post w końcu ją troszkę pocieszy.
bawcie się dobrze misiaczki i nie rozrabiajcie :*
maciej, mam nadzieję że dotrzymujesz naszej umowy ;)

mirka66 - 2010-08-31 08:50
Trzymam kciuki za Was.Aby dopisywaly: dobry nastroj i zdrowie.Zwiedzajcie jak najwiecej i wstawiajcie zdjecia.Pozdrawiam.

Kamila K
Kamila K - 2010-08-31 10:30
Mało się nie rozpłynęłam na wieści o masażu ;). Dogadzajcie sobie i zwiedzajcie, a co! A ja czekam na foty. Pozdrawiam!

slowiki
slowiki - 2010-08-31 16:23
@Mloda - spooko, musieli się po prostu powoli poprzystosowywać. Już jest dobrze, pierwszy hardcore minał:) Mamę uspokój, bo wszystko gra.
Będzie ciężko z tą umową bo strasznie twardo targują skubańcy (Maciek) ;)
@Kamila - masaż był super, choćby dla niego warto przyjechać:P Jak złapiesz jakiś samolot, to na Ciebie tu zaczekamy, przylatujesz?
@mirka - to jak latorośl podrośnie to koniecznie przyjedź:) Będziemy relacjonować ile się da;)

ulusie
ulusie - 2010-08-31 23:39
numer z wat arun niezly :) warto tam zajrzec w trakcie zachodu slonca, sam wat zamkniety, ale ladnie oswietlony, a w tych knajpkach na drugim brzegu juz pusto, mozna usiasc i cieszyc sie widokiem

agajan82
agajan82 - 2010-09-03 11:44
Hej braciszku:)
Widzę że szcześliwi z podróży jesteście. Ale Wam zazdrościmy. Tylko nie wiem czy to warunki się poprawiają, czy Wy się do tego smrodku przyzwyczajacie:) Czyżbym widziała na zdjęciu że spróbowałeś żabie udka?Duża buzia od naszej trójki. Nie zapomnijcie spróbować ich prawdziwego specjału-karaluszki:)))

slowiki

Agata i Maciek