Geoblog.pl    slowiki    Podróże    Północne Włochy 2012    Cinque Terre

Cinque Terre

Włochy
Włochy, Riomaggiore
Przejechano 2064 km

Na ten punkt programu zdecydowaliśmy się rzutem na taśmę za radą i namową Mario (dziękujemy!). Byliśmy zmuszeni ciąć czas, bo czekał już na nas zamówiony nocleg w Maranello, ale stwierdziliśmy, że jeśli chociaż nie rzucimy okiem to będziemy żałować. Tuż obok miasta portowego La Spezia znajduje się Cinque Terre - teren chroniony, na którym główną atrakcją jest 5 malutkich miasteczek na stromych, skalistych brzegach, zawieszonych między morzem a górami. Dostaliśmy info, że można tam zarówno udać się na wędrówki różnymi szlakami na piechotę, jak i popływać stateczkami. My cwanie chcieliśmy sprawdzić ile da się zobaczyć z perspektywy auta: to był błąd. Maciek nakręcił się jak szalony na serpentynach, a miasteczek zobaczyliśmy tylko trochę. Zdecydowanie lepiej chyba wyszlibyśmy na stateczku, bo stamtąd wszystkie miasteczka (Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore) byłoby pewnie widać najładniej. Potem żmudna jazda przez Apeniny.Mija nas jakiś wyścig kolarski:) Po drodze piękne widoki: Apeniny też dochodzą do ponad 2000 m n.p.m:)

mirka66 - 2012-08-05 19:47
Bedziecie miec okazje przyjechac tu znowu.A widoki rewelacyjne.

ewaowieczka
ewaowieczka - 2012-08-06 11:50
Piękne miejsca i piękne zdjęcia.

BoRa
BoRa - 2012-08-07 22:30
Czy są tam plaże? Czy tylko wysokie klify?

Mario
Mario - 2012-08-11 20:03
Oiekna plaza jest w Rio Maggiore, w pozostalych miasteczkach ciezej z plaza, no moze jeszcze mala plaza w Vernazza

Mario
Mario - 2012-08-11 20:29
Slowiki... szkoda ze pojechaliscie samochodem, a nie dojechaliscie do zadnego z miasteczek... ogladaliscie tylko z daleka?

Zapraszam na galerie zdjec na moj profil

slowiki

Agata i Maciek